Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest N lis 28, 2021 6:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 19, 2021 1:05 am 

Witam, chciałbym na firmę kupić towar (śrubki) na AliExpress od 8 dostawców. Sprzedawcy nie wystawią faktury handlowej i nie będę miał możliwości zrobienia odprawy celnej na firmę. Z tego co wiem to można prywatny towar wprowadzić do firmy i go sprzedawać. Sytuacja wyglądałaby tak, że towar zakupiłbym prywatnie, jeśli zatrzymają paczkę zapłaciłbym cło i VAT jako osoba prywatna, wtedy potrzeba tylko screen zamówienia i potwierdzenie przelewu. Następnie towar prywatny wprowadziłbym do firmy, nie potrzeba dowodu zakupu, ale nie ujął bym tego w kosztach uzyskania przychodu i drugi raz musiałbym doliczyć VAT. Ewentualnie jeśli to coś zmieni to mogę poczekać 6 miesięcy, aż towar według prawa stanie się używany. Czy takie coś jest możliwe?

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może wprowadzić do PKPiR towar handlowy kupiony z zamiarem użytku prywatnego. Wystarczy w tym celu sporządzić protokół przekazania towaru lub przy posiadaniu kompletu dokumentów po prostu zaksięgować dokumenty kosztowe. Uwzględniając, że towar został kupiony na użytek prywatny, sprzedaży również można dokonać poza firmą, bez dokonywania zapisów w PKPiR - wyjaśnia ekspert Vademecum Głównego Księgowego.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn lip 12, 2021 2:04 pm 

Ali Express to jest wspaniała firma. Warto z niej korzystać. Uwielbiam takie rzeczy po prostu!!!

PostNapisane: Śr lip 14, 2021 9:25 pm 

No to mogę Was zmartwić bo z tego co czytam to niedługo zakupy z chin mogą już nie być dla nas takie korzystne, ani dla kupujących i dla sprzedających. A wszystko za sprawą nowych przepisów dotyczących podatku VAT dla sklepów internetowych i serwisów marketplace. Te zmiany prawne znacznie skomplikują zakup produktów spoza UE w tym właśnie z Chin. Mają jednak ułatwić sprzedaż do krajów należących do Unii.

PostNapisane: So lip 24, 2021 11:51 am 

Niestety ja się jeszcze na tych kwestiach nie znam i jestem zdania, że sam import jest niezwykle skomplikowany. Za to również bardzo ważną sprawą jest to jaki podatek VAT będzie naliczony gdy np. sprzedajemy towar do Wielkiej Brytanii. Na pewno w tych sytuacjach jest więcej pracy aniżeli przy sprzedaży wewnątrz wspólnoty.

PostNapisane: Śr wrz 22, 2021 1:26 pm 

Taki import na pewno się przyda. To jest po prostu doskonała sprawa w moim przekonaniu!!! Takie rzeczy uwielbiam!!!

Strefa czasowa: UTC + 1